Nieuws
NIEUWS · AIRLINES EN WERKGEVERS

België: Brussels Airport telt voor de zesde maand op rij meer dan twee miljoen passagiers

Door , met de Airwork-redactie
7 bronnen · 14 okt, 17:53

Platform van Brussels Airport met geparkeerde verkeersvliegtuigen, onder meer van Brussels Airlines, en de verkeerstoren op de achtergrond
Het platform van Brussels Airport in Zaventem (archiefbeeld uit 2018). Foto: Ad Meskens via Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

In september reisden 2.361.512 passagiers via Zaventem, 3,9 procent meer dan een jaar eerder. Ook het vrachtvolume groeide, met 6,8 procent tot 70.257 ton.

Brussels Airport heeft in september 2.361.512 passagiers verwerkt, 3,9 procent meer dan in september 2025. Dat meldt de luchthavenuitbater woensdag. Het is volgens de luchthaven de zesde maand op rij dat meer dan twee miljoen reizigers via Zaventem vlogen. Ook de vracht groeide: in september ging er 70.257 ton door de luchthaven, 6,8 procent meer dan een jaar eerder.

Na de zomer bleven de vakantiebestemmingen trekken

Volgens Brussels Airport zorgden vooral reizigers die na de zomervakantie nog op reis gingen voor de groei. De tien populairste landen in september waren Spanje, Italië, Turkije, Griekenland, Duitsland, Marokko, Portugal, Frankrijk, de Verenigde Staten en Zwitserland. Transferpassagiers, reizigers die in Brussel overstappen op een andere vlucht, waren goed voor 14 procent van de vertrekkende passagiers.

Het aantal commerciële vliegbewegingen lag in september 2,3 procent hoger dan een jaar eerder. Er waren 2,5 procent meer passagiersvluchten en 3,2 procent meer vrachtvluchten. Gemiddeld zaten er 150 passagiers aan boord van een vlucht, twee meer dan in september 2025. Het aantal reizigers groeide dus iets sneller dan het aantal vluchten.

De voorbije maanden lagen de aantallen nog hoger. In juli verwerkte de luchthaven 2.577.710 passagiers (plus 2,8 procent) en in augustus 2.521.985 (plus 1,3 procent), aldus de maandcijfers van Brussels Airport.

Op weg naar meer dan 25 miljoen

Over de eerste negen maanden van 2026 telde Brussels Airport meer dan 19 miljoen passagiers, 3,2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat lukte ondanks twee nationale vakbondsacties in maart en mei en een spontane staking bij luchtverkeersleider skeyes in juni, waardoor telkens maar een deel van de geplande vluchten kon vertrekken. Als de groei aanhoudt, kan de luchthaven dit jaar voor het eerst in zeven jaar boven de 25 miljoen passagiers uitkomen, schrijven Business AM en BRUZZ.

In 2025 reisden 24,4 miljoen passagiers via Brussels Airport. Het record dateert van 2019, toen de luchthaven 26.360.003 passagiers verwerkte. Brussels Airport biedt dit jaar volgens eigen opgave rechtstreekse verbindingen naar 205 bestemmingen met 83 luchtvaartmaatschappijen. De luchthaven maakt in haar maandcijfers geen uitsplitsing per maatschappij.

Het najaar begon wel met hinder. Bij de nationale actiedag van 9 oktober werden zo'n 140 vluchten geschrapt omdat grondafhandelaar Alyzia met beperkte bezetting werkte. Dat telt mee in de oktobercijfers, niet in die van september. Daarnaast loopt het debat over de toekomst van de luchthaven: voor de nieuwe omgevingsvergunning ligt een lijst met mogelijke maatregelen tegen geluidshinder op tafel, waaronder een verlenging van de startbanen, en daartegen verzetten zich onder meer Kortenberg, Zaventem en Steenokkerzeel.

Vracht groeit vooral over de weg

Over de eerste negen maanden verwerkte Brussels Airport meer dan 627.000 ton vracht, 8,1 procent meer dan vorig jaar. In september kwam de groei vooral van vracht die per vrachtwagen van en naar de luchthaven gaat: plus 37,2 procent. De vracht die echt gevlogen werd, groeide met 2,5 procent. Binnen die categorie steeg de vracht in het ruim van passagiersvliegtuigen met 11,4 procent, terwijl volvrachtvliegtuigen 1,1 procent minder vervoerden en de integratoren (expresbedrijven) 0,2 procent minder. Azië, Latijns-Amerika en Noord-Amerika waren de belangrijkste herkomstregio's voor import.

Voor wie piloot wil worden

De verkeerscijfers zeggen niets over aanwervingen bij de maatschappijen op Zaventem. Wie bij Brussels Airlines in de cockpit wil komen, kan wel nu solliciteren voor het MPL Cadet Program, de cadetopleiding van de maatschappij. Volgens de vacature van Brussels Airlines loopt de inschrijving voor de klas van 2027 tot 1 november 2026. De opleiding duurt ongeveer 19 maanden bij Skywings Flight Training in Antwerpen, eindigt met een MPL-licentie en een typebevoegdheid voor de Airbus A320 en kost 112.500 euro inclusief btw, deels gesponsord door Brussels Airlines. Skywings houdt op 22 oktober om 19 uur een infosessie. Je kunt je voorbereiden met de oefenset voor de selectie van Brussels Airlines, en openstaande functies staan bij de vacatures van Brussels Airlines en de cadetvacatures. Meer over vliegen en piloot worden in België lees je op Airwork België.

Praat mee

Reageren kan met een gratis account; je volgt het gesprek daarna automatisch.

Nog geen reacties. Wat vind jij ervan?

Meer over airlines en werkgevers

ACHTERGROND · AIRLINES EN WERKGEVERSPortugal kiest Lufthansa voor TAP: het hele dossier en wat het betekent voor KLM en piloten
ACHTERGROND · AIRLINES EN WERKGEVERSCirium: vliegtuigtekort duurt tot zeker 2030. Wat betekent dat voor KLM, Transavia en piloten?
NIEUWS · AIRLINES EN WERKGEVERSAustralië: bedwantsen op Qantas-vlucht naar Rome, terugvlucht geschrapt
Stel een vraag over dit artikel
NIEUWS · AIRLINES EN WERKGEVERS

België: Brussels Airport telt voor de zesde maand op rij meer dan twee miljoen passagiers

In september reisden 2.361.512 passagiers via Zaventem, 3,9 procent meer dan een jaar eerder. Ook het vrachtvolume groeide, met 6,8 procent tot 70.257 ton.

Door , met de Airwork-redactie · op basis van 7 bronnenGepubliceerd wo 14 okt 2026, 17:53 · 3 min lezen
Platform van Brussels Airport met geparkeerde verkeersvliegtuigen, onder meer van Brussels Airlines, en de verkeerstoren op de achtergrond
Het platform van Brussels Airport in Zaventem (archiefbeeld uit 2018). Foto: Ad Meskens via Wikimedia Commons · CC BY-SA 4.0

Brussels Airport heeft in september 2.361.512 passagiers verwerkt, 3,9 procent meer dan in september 2025. Dat meldt de luchthavenuitbater woensdag. Het is volgens de luchthaven de zesde maand op rij dat meer dan twee miljoen reizigers via Zaventem vlogen. Ook de vracht groeide: in september ging er 70.257 ton door de luchthaven, 6,8 procent meer dan een jaar eerder.

Na de zomer bleven de vakantiebestemmingen trekken

Volgens Brussels Airport zorgden vooral reizigers die na de zomervakantie nog op reis gingen voor de groei. De tien populairste landen in september waren Spanje, Italië, Turkije, Griekenland, Duitsland, Marokko, Portugal, Frankrijk, de Verenigde Staten en Zwitserland. Transferpassagiers, reizigers die in Brussel overstappen op een andere vlucht, waren goed voor 14 procent van de vertrekkende passagiers.

Het aantal commerciële vliegbewegingen lag in september 2,3 procent hoger dan een jaar eerder. Er waren 2,5 procent meer passagiersvluchten en 3,2 procent meer vrachtvluchten. Gemiddeld zaten er 150 passagiers aan boord van een vlucht, twee meer dan in september 2025. Het aantal reizigers groeide dus iets sneller dan het aantal vluchten.

De voorbije maanden lagen de aantallen nog hoger. In juli verwerkte de luchthaven 2.577.710 passagiers (plus 2,8 procent) en in augustus 2.521.985 (plus 1,3 procent), aldus de maandcijfers van Brussels Airport.

Op weg naar meer dan 25 miljoen

Over de eerste negen maanden van 2026 telde Brussels Airport meer dan 19 miljoen passagiers, 3,2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat lukte ondanks twee nationale vakbondsacties in maart en mei en een spontane staking bij luchtverkeersleider skeyes in juni, waardoor telkens maar een deel van de geplande vluchten kon vertrekken. Als de groei aanhoudt, kan de luchthaven dit jaar voor het eerst in zeven jaar boven de 25 miljoen passagiers uitkomen, schrijven Business AM en BRUZZ.

In 2025 reisden 24,4 miljoen passagiers via Brussels Airport. Het record dateert van 2019, toen de luchthaven 26.360.003 passagiers verwerkte. Brussels Airport biedt dit jaar volgens eigen opgave rechtstreekse verbindingen naar 205 bestemmingen met 83 luchtvaartmaatschappijen. De luchthaven maakt in haar maandcijfers geen uitsplitsing per maatschappij.

Het najaar begon wel met hinder. Bij de nationale actiedag van 9 oktober werden zo'n 140 vluchten geschrapt omdat grondafhandelaar Alyzia met beperkte bezetting werkte. Dat telt mee in de oktobercijfers, niet in die van september. Daarnaast loopt het debat over de toekomst van de luchthaven: voor de nieuwe omgevingsvergunning ligt een lijst met mogelijke maatregelen tegen geluidshinder op tafel, waaronder een verlenging van de startbanen, en daartegen verzetten zich onder meer Kortenberg, Zaventem en Steenokkerzeel.

Vracht groeit vooral over de weg

Over de eerste negen maanden verwerkte Brussels Airport meer dan 627.000 ton vracht, 8,1 procent meer dan vorig jaar. In september kwam de groei vooral van vracht die per vrachtwagen van en naar de luchthaven gaat: plus 37,2 procent. De vracht die echt gevlogen werd, groeide met 2,5 procent. Binnen die categorie steeg de vracht in het ruim van passagiersvliegtuigen met 11,4 procent, terwijl volvrachtvliegtuigen 1,1 procent minder vervoerden en de integratoren (expresbedrijven) 0,2 procent minder. Azië, Latijns-Amerika en Noord-Amerika waren de belangrijkste herkomstregio's voor import.

Voor wie piloot wil worden

De verkeerscijfers zeggen niets over aanwervingen bij de maatschappijen op Zaventem. Wie bij Brussels Airlines in de cockpit wil komen, kan wel nu solliciteren voor het MPL Cadet Program, de cadetopleiding van de maatschappij. Volgens de vacature van Brussels Airlines loopt de inschrijving voor de klas van 2027 tot 1 november 2026. De opleiding duurt ongeveer 19 maanden bij Skywings Flight Training in Antwerpen, eindigt met een MPL-licentie en een typebevoegdheid voor de Airbus A320 en kost 112.500 euro inclusief btw, deels gesponsord door Brussels Airlines. Skywings houdt op 22 oktober om 19 uur een infosessie. Je kunt je voorbereiden met de oefenset voor de selectie van Brussels Airlines, en openstaande functies staan bij de vacatures van Brussels Airlines en de cadetvacatures. Meer over vliegen en piloot worden in België lees je op Airwork België.

WAT BETEKENT DIT VOOR JOU?

Bronnen

  1. 1Brussels Airport · 2.4 million passengers (+3.9%) at Brussels Airport in September, more than 70,000 tonnes of cargo handled (+6.8%)14 okt 2026
  2. 2Business AM · Brussels Airport ontvangt voor zesde maand op rij meer dan twee miljoen passagiers14 okt 2026
  3. 3BRUZZ · Zesde maand op rij meer dan twee miljoen passagiers op Brussels Airport14 okt 2026
  4. 4Brussels Airport · Brussels Airport handles more than 2.5 million passengers and 71,000 tonnes of cargo in August15 sep 2026
  5. 5Brussels Airport · 2.6 million passengers at Brussels Airport in July and 67,000 tonnes of cargo transported14 aug 2026
  6. 6Brussels Airport · New record at Brussels Airport with 26.4 million passengers in 2019 in conjunction with fewer flights16 jan 2020
  7. 7Skywings Flight Training · Brussels Airlines MPL Cadet Program
WIJZIGINGENwo 14 okt · 17:53 · Gepubliceerd.Dit artikel is gemaakt met hulp van AI en gecontroleerd door de redactie. Hoe wij werken

Praat mee

Reageren kan met een gratis account; je volgt het gesprek daarna automatisch.

Nog geen reacties. Wat vind jij ervan?

Meer over airlines en werkgevers